Góra Parkowa
Położona na wschód od centrum uzdrowiska, osiągająca w swej kulminacji 741 m n.p.m. od blisko dwóch wieków stanowi park uzdrowiskowy. Pierwsze alejki spacerowe wyznaczone zostały w 1810 r. Wielokrotnie modernizowane i rozbudowywane są do dziś miejscem spacerów kuracjuszy i turystów. Najczęściej odwiedzany zachodni stok góry ma do zaoferowania cztery stawy uzdrowiskowe zwane "Czaplimi Stawami", największy spośród nich to Staw Łabędzi. Na południe od stawów znajduje się statua Matki Boskiej - łaskami słynąca wzniesiona w 18654 r. Wyżej Polana Michasiowa ,na skraju polany źródełko "Bocianówka" . Na południe można zejść do odwiertów "Zubera" i do pomnika z ławeczką Ignacego Józefa Kraszewskiego. Na północnym stoku góry , nad doliną Palenicy zachowały się dwie XIX wieczne altanki "Marzenie" i "Wanda". Największš atrakcjš Góry Parkowej jest kolejka linowo-torowa oddana do użytku w 1937 r. Długość toru wynosi 142 m.
Park im. Kazimierza Pułaskiego
Usytuowany na zachodnim stoku Huzarów wraz z pomnikiem-Kopcem Pułaskiego, obecnie posiadłość prywatna.Nieco dalej, przy zakręcie drogi do Tylicza znajduje się pomnik i kopiec ku czci Kazimierza Pułaskiego i konfederatów barskich wzniesiony w 1926 r.
Park im. Romana Nitribitta
Ciągnie się na północny zachód od kościoła, wzdłuż ul. Piłsudskiego. W parku znajduje się pomnik "Obrońcom-Zwycięzcom" z 1986 r. autorstwa Bronisława Chromego. Patronem parku jest zasłużony dla Krynicy farmaceuta, animator wielu przedsięwzięć. Roman Nitribitt, publicysta i kronikarz Krynicy z dziedziny kultury, turystyki i sportu.
Park Słotwiński
Znajduje się w północnej części Krynicy. W tym niewielkim parku zachowała się pijalnia wody mineralnej "Słotwinka". Obiekt ten wzniesiony został w 1808 r. stanowi go drewniana rotunda na słupach z ozdobną balustradę zwieńczoną kioskiem dawniej ażurowa, obecnie przeszklona.